Yazarlarımız

Burcu Sezen

BURCU SEZEN

1986 Adana, Kozan doğumlu. Lise eğitimini Kozan Lisesi’nde tamamladı.Lisans eğitimimi 2009 yılında Mersin Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Gıda Mühendisliği Bölümü’nde tamamladıktan sonra 2009-2012 yılları arasında Anavarza Bal’da Laboratuvar Sorumlusu olarak görev aldı.Bal Analizi laboratuvar cihazlarının kurulumu, kullanımı, analizlerin yürütülmesi ve geliştirilmesi ile ilgili çalışmalarda bulundu. Görev aldığı yıllar arasında Anavarza Bal’da ISO:22000 ve BRC kalite sistemlerinin kurulması ve belgelendirilmesi projesini yürüttü.2012-2015 yılları arasında kendi alanında dünyanın en gelişmiş 10 laboratuvarından birisi olan Ari Gıda Analiz Laboratuvarı’nda Laboratuvar Müdürü olarak görev aldı.Ari Gıda Analiz Laboratuvarı’nın akredite olması, Türkiye’de ilk defa üretilen toz bal ile ilgili TÜBİTAK Kalkınma Ajansı ve KOSGEB Ar-ge proje süreçlerinin yürütülmesi faaliyetlerinde bulundu.Burcu Sezen, 2015 yılından beri Anavarza Bal’da İşletme Müdürü olarak hem üretim hem de laboratuvardan sorumlu olarak görevine devam etmektedir. Ayrıca bal ve arı ürünleriyle ilgili doğru ve güvenilir bilgilerin daha fazla insana ulaşması ve sektörün gelişimine katkı sunmak için, Anavarza Bal tarafından desteklenen balansiklopedisi.com’un yazarlarındadır.

Dilara Ataş

DİLARA ATAŞ

1995 Adana, Kozan doğumlu. Lise eğitimini Kozan Anadolu Öğretmen Lisesinde tamamladı. 2013-2018 yılları arasında Erciyes Üniversitesi Mühendislik Fakültesi Gıda Mühendisliği Bölümü’nde lisans eğitimini tamamladıktan sonra 2019 yılında özel bir şirkette üretim Mühendisliği yaptı. Öğrencilik yıllarında ve iş hayatı boyunca ISO:22000, BRC Ver8, GHP Uygulamaları alanlarında eğitim alarak ve uygulama projelerine katılarak uzmanlaştı. Niğde Ömer Halis Demir Üniversitesi Gıda Mühendisliği Bölümü’nde yüksek lisansına devam eden Dilara Ataş, 2020 Nisan ayından itibaren Anavarza Bal ailesinde Kalite Sistem Yöneticisi olarak görev almaktadır. Ayrıca bal ve arı ürünleriyle ilgili doğru ve güvenilir bilgilerin daha fazla insana ulaşması ve sektörün gelişimine katkı sunmak için, Anavarza Bal tarafından desteklenen balansiklopedisi.com’un yazarlarındadır.

Yasemin Erkan

YASEMİN ERKAN

1990 Adana, Kozan doğumlu. Lise eğitimimi Seyhan Çağrıbey Lisesinde tamamladı. 2011-2015 yılları arasında Mustafa Kemal Üniversitesi Ziraat Fakültesi Gıda Mühendisliği Bölümü’nde lisans eğitimini tamamladı. 2015 yıllında Anavarza Bal’da uzman olarak göreve başladı. ISO 17025 Deney ve Kalibrasyon laboratuvarı yeterliliği, ölçüm belirsizliği gibi konularda eğitimler alarak uzmanlaştı. Halen Anavarza Bal’da Kimyasal Analiz Birim Sorumlusu olarak çalışmaktadır. Ayrıca bal ve arı ürünleriyle ilgili doğru ve güvenilir bilgilerin daha fazla insana ulaşması ve sektörün gelişimine katkı sunmak için, Anavarza Bal tarafından desteklenen balansiklopedisi.com’un yazarlarındadır.